19 lipca, 2018

Jaki terminal płatniczy jest najlepszy?

polska bezgotówkowa - bezpłatny terminal płatniczy

Jaki terminal płatniczy jest najlepszy?

Często spotykamy się z pytaniem: „Jaki terminal płatniczy Państwo proponujecie dla mnie?”

W tym artykule postaram się odpowiedzieć na to pytanie.

 

Stacjonarny terminal płatniczy INTERNETOWY – to najtańsze w ofercie urządzenie. Do jego prawidłowego funkcjonowania konieczne jest połączenie ze stałym łączem i routerem. Ten terminal świetnie się sprawdza w każdym rodzaju działalności w którym płatność przyjmowana jest w jednym miejscu np. przy ladzie.  Terminal również musi być stale podłączony do sieci elektrycznej.

 

Stacjonarny terminal płatniczy GPRS – jest to takie samo urządzenie jak opisane wyżej z jedyną różnicą w sposobie przesyłania danych poprzez sieć nadajników komórkowych. Urządzenie może funkcjonować w każdym miejscu gdzie jest zasięg telefonii komórkowej. Współpracujemy ze wszystkimi operatorami (Plus, Orange, T-mobile, Play) dlatego jeśli w Państwa okolicy któryś zasięg jest lepszy to można wskazać konkretnego operatora. Terminale GPRS są trochę droższe niż internetowe ponieważ w koszt najmu dodany jest abonament, który my opłacamy. Terminal również musi być stale podłączony do sieci elektrycznej.

Mobilny / przenośny terminal płatniczy – są to mniejsze urządzenia posiadające własne zasilanie (bateria). Taki terminal również współpracuje na zasięgu nadajników GPRS i można nim swobodnie przyjmować płatności na terenie całego kraju. Takie terminale płatnicze bardzo dobrze sprawdzają się taksówkach oraz restauracjach ale ostatnio obserwujemy wzrost zainteresowania takimi terminalami w miejscach które pragną uchodzić za bardzie „prestiżowe”, np. salony kosmetyczne, gdzie klientka może dokonać płatności przy stoliku popijając kawę po zabiegu.

 

Jeżeli mają Państwo wątpliwości jaki terminal płatniczy sprawdzi się w Państwa branży to chętnie podpowiemy!

M:+48 504 26 33 91
E: biuro@TerminalePlatnicze.eu
W: www.TerminalePlatnicze.eu
FB: www.facebook.com/TerminalePlatnicze.eu